Biblioteka Publiczna Gminy Braniewo im. Marii Zientary-Malewskiej

Facebook: Biblioteka Publiczna Gminy

Czynna

Pon. - Pt.  7:00 - 15:00

Biblioteka Publiczna Gminy Braniewo  zakwalifikowała się do projektu „Czytam sobie w bibliotece” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Wydawnictwem „Egmont”.

Projekt skierowany jest do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat.

Biblioteka,  otrzyma  komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów bibliotekarze zorganizują zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr.

Biblioteki wzbogacą swoje księgozbiory i staną się miejscem aktywności lokalnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!